A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Demi Lovato

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  45
  • Vendlindja:
  • Dallas 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Demi Lovato është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Demetria Devonne Lovato është aktore, këngëtare dhe tekstshkruese amerikane. Ajo njihet më së shumti në rolin e Mitchie Torres (Camp Rock), Sonny Monroe (Sonny with a Chance). Ajo albumin e parë debutues e lansoi më 23 shtator 2008 i titulluar "Don't forget". Albumi mori vendin e dyte në shitjet e 200 Billboard mbi 89.000 kopje në javën e parë. Lovato ka lëshuar albumin e saj të dytë, "Here we go Again", më 21 korrik 2009. Ky album zuri vendin i ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Miley Cyrus

Ariana Grande

Selena Gomez

Taylor Swift

Adele

Jessie J

Vanessa Hudgens

Kat Dahlia

Jordin Sparks

Rihanna


Tags: Demi Lovato

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019