Më mbaj mend (për 1 muaj)

Demir Zyko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  • Skrapar 
BIOGRAFIA: Demir Zyko është një këngëtar i njohur. Me këngëtarin Demir Zyko, kënga skraparase rilindi. Ndërsa me këngën "Mbeçë more shokë mbeçë" ajo i kapërceu kufijtë. Zëri i xha Demirit si një plumb shpon masivin e kohës më shumë se një shekullor dhe shkon atje tek varri i zbuluar i nizamit në Jemen. I këndonte xha Demiri dhimbjes. Sepse donte ta zbuste. Xha Demiri udhëtonte shkrepave të jetës me këngën që në moshën 10-vjeçare. "Kur isha i vogël nënia që në mëngjes sa më niste me bagëti më poro...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Demir Zyko

Komente 0