Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Denik Prizreni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
BIOGRAFIA: Denik Prizreni është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Ai është bariton i Filarmonisë së Kosovës, ku ka prezantuar Kosovën në shumë koncerte botërore. Njihet si njëri ndër zërat më të fuqishëm të skenës sonë. Është i dashur dhe shumë i pëlqyer për publikun. Pas shumë sukseseve anekënd Kosovës dhe diasporës, ai do të jetë edhe më afër fansave. Gjithashtu këngëtari ka pohuar se këtë ëndërr të kamotshme e ka bërë realitet Pellumb Ballata nga “Homebase Sound, pianisti, Agron Shujaku si dhe dirigjen...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Xhelal Bakraqi

Josif Gjipali

Riad Ymeri

Hysen Koçia

Mustafa Ymeri

Ibrahim Tukiçi

Latuà

Pellumb Elmazi

Mihallaq Andrea

Etmond Mancaku


Tags: Denik Prizreni

Denik Prizreni në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet