Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denis Prendi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 15 Vjeç
BIOGRAFIA: Denis Prendi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ka filluar të këndojë në vitin 2017, duke u aktivizuar në qendrën kulturore të fëmijëve, jo vetëm si këngëtar, por edhe si aktor. Ishte mësuesja e tij e muzikës që zbuloi se Denisi kishte talent në muzikë. Këngëtarët e tij të preferuar janë Shawn Mendes dhe Alban Skënderaj. Sporti i tij i preferuar është basketbolli. Denisi të bën për vete me natyrën e tij të ëmbël. Në vitin 2018, Denis Prendi merr pjesë në Voice Kids Albania....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Denis Prendi

Komente 0