TEKSTESHQIP

Denis Taraj
Ma Shkruaj Ne Nje Leter
Lyrics

A se shikoje kur ne rrinim aq shum
A se kuptoje kur te flisja une
Sa her ti me perqafoje,ti a e mendoje
Si ndihem brenda une
Mundohem te te ndal,mundohem te ta fal
Nuk mundem
Ref...
Ajo nuk me tha nje fjal
Qe une ta mbaj me vete
Nese sthua dot nje fjal
Ma shkruaj ne nje leter
Sikur ajo po shkon
Ne kte pamundsi
Po sikur tja them asaj tja shkruaj ne nje leter
Mbaj mend nje koh qe rrinim zgjuar pafund
Prisnim nje fjal te dal por sdukesh gjekund
Sa her ti ne sy shikoje,prisje te me thoje
Ate qe sthoja une
Si ti them asaj, jo nuk mund ta mbaj te fshehur
Ref...
Ajo nuk me tha nje fjal
Qe une ta mbaj me vete
Nese sthua dot nje fjal
Ma shkruaj ne nje leter
Sikur ajo po shkon
Ne kte pamundsi
Po sikur tja them asaj
Tja shkruaj ne nje leter
Kur jam vetem smbyll dot syt
Ne ajer te shoh ty
A si skam nje shanc te ta them ne sy
Kam fuqi pa fund serisht tani
Te te shpreh fort dashurin
Por tani ti sje dhe skam se si
Po sikur tja them asaj tja shkruaj ne nje leter
Ref...
As un nuk i them dot fjal
Qe ajo tme mbaj me vete
Nese sthem dot asnje fjal
Tja shktuaj ne nje leter
Dhe ajo do tthot jemi bashk ne pafundsi
Po sikur tja them asaj tja shkruaj ne nje leter
Sikur ajo po shkon ne kte pamundsi
Po sikur tja them asaj tja shkruaj ne nje leter