Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Klodian Qafoku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
BIOGRAFIA: Klodian Qafoku është një autor këngësh shumë i njohur. I diplomuat për kompozicion në vitin 2003. I vlerësuar në krijimtarinë e tij muzikore, si në festivale të ndryshme të këngës, bashkëpunime me këngëtarë të muzikës së lehtë dhe popullore apo dhe me kontribut në Teatrin e Operës dhe Baletit me veprën etnomuzikalin "Rituali i Jetës". Qafoku ka një gamë të gjerë të krijimeve të këngës për fëmijë në shumë festivale kombëtare dhe ndërkombëtare. Si kompozitor ka përfaqësuar Shqipërinë në Festivalin Euro...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Flamur Shehu

Marenglen Boja

Xhevdet Gashi

Alqi Boshnjaku

Enis Presheva

Edmond Tupe

Dorian Gjoni

Edi Balili

Edmond Zhulali

Tonin Harapi

Tags: Klodian Qafoku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet