A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Denisa Dehari - Moter E Vella  (Feat. Aldrin Dehari)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/11/2016

2016-11-20T16:09:12

Song from the album:

"Primadonna"It's a long time that we try finding the lyrics to "Moter E Vella" sung by Denisa Dehari.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Denisa Dehari attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Meda & Vjollca Haxhiu - Moter E Vella

[Vjollca:]
Kurrë u nisë vlla, nanës shpirti ju tha
Tha per rrugë të huja djalin se kam ba
Tha nuk du kerkush, lotët me mi fshi
Qysh me u nda o zot prej dy syve tmi

[Meda:]
Zemra jemë mbeti, te pragu i shpis
Kur nuk ec me zemër rrugen sdon me nis.
E jeta pa juvë qdo dit mka mbyt, her loti
i nanës her loti yt.

[REF.:]
hajde motër, hajde oo vlla
pasuni ma të madhë ska në prehën
të nanës bashk më u ba
hajde motër, hajde oo vlla

[Vjollca:]
historin ë shkrumë më skamje e lot
Do ta kthejmë në gzim oo Vlla per jet e mot

[Meda:]
Në prehrin e nanes e kem than ni rim
Aty i kem andrrat dhe krejt historit

[REF. 2x:]
hajde motër, hajde oo vlla
pasuni ma të madhë ska në prehën
të nanës bashk më u ba
hajde motër, hajde oo vlla

Antuina Fasa & Misol Fasa - Moter E Vella

MISOL:
Moter sot ne parti me shok du me shku
mi bo rrobat gaaati se shum jom vonu x2

Antuina:
O vellau i motres qa po ndodh me ty
sonte ne ne parti do te shkojm me ty x2

Tash ne parti sonte do te shkojm
me shoqni bukur do t kalojm
Gzim ma t madh si ky jo nuk ka
kur shkojn mir moter e vella x2

Misoli
Moter ne nje parti sonte du me shku
hajde bohu gati edhe ti me mu x2

Antuina
Qunat edhe Gocat s bashku po festojn
sonte ne në parti bukur do kalojm x2

Tash ne parti sonte do te shkojm
me shoqni bukur do kalojm
gzim mat madh si ky jo nuk ka
kur shkojn mir moter e vella x2

Tash ne parti sonte do te shkojm
me shoqni bukur do kalojm
gzim mat madh si ky jo nuk ka
kur shkojn mir moter e vella x2

.............

Shqipe Hasanaj & Stiven Hasanaj - Moter E Vella

SHQIPJA
Nje emer ma te keqin ne ket jet
une e mesova
ta them me ze te ulur 2x
mos me ndegjoj bota

REF: Gurbet na ke humb e na ke tret 2x
Moter e Vella neve na ke nda.

STIVENI:
Moter po me lotojn syt
nuk me teren nat as dit 2x
si humba si u treta
nuk me duhet asgje jeta

REF:
Gurbet na ke humb e na ke tret 2x
Moter e Vella neve na ke nda.

SHQIPJA
Nje gjuhe te huaj ne kete jet
une e mesova 2x
gjuhen time me te ambel
kurr nuk e harrova

REF: Gurbet na ke humb e na ke tret 2x
Moter e Vella neve na ke nda.

STIVENI:
Moter po me lotojn syt
nuk me teren nat as dit 2x
si humba si u treta
nuk me duhet asgje jetaKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019