Denisa Çala (Dheskali)
Denisa Çala (Dheskali)

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Fier Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Maj 1987
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket

Biografia

BIOGRAFIA: Denisa Çala (Dheskali) është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore dasmash. Per shkak te impenjimeve te te atit si oficer, femijerine e kaloi ne qytetin e Lushnjes ku ka kryer edhe klasen e pare. Me pas ajo u vendos familjarisht ne qytetin e Fierit ku jeton edhe sot. Qysh femije ajo eshte angazhuar ne qendren Kulturore te Femijeve ku ka pikasur si talent ne fushen e kenges ne disa festivale rajonale. Gjate periudhes se gjimnazit ajo ka marre pjese ne shume aktivitete muzikore ne Fier ku ne konkursin mes shkollave te mesm...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0