A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Denisa Gjezo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23
  • Vendlindja:
  • Gjirokaster 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Denisa Gjezo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore vlonjate. Këndon nga viti 2001 dhe angazhimi i saj në Top Channel ku ka kënduar në emisionin E diell, përfundoi pikërisht kur njerëzit nisën ta thërrisnin “Denisa e së Diellës”, ndërsa këngët e Top Fest dhe Këngës Magjike, nuk gjenden të gjitha në Youtube. Këndon këngë latine, greke, franceze, por edhe ato që i do më shumë, këngët shqiptare të Jugut. Denisa ka lindur në Gjirokastër dhe ka kënduar në Kala, në Festivalet Folklorike, por edhe në Festivalet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Suela Malo

Entela Zhula

Adelajda Xhamani

Rilinda Velaj

Persa

Orgesa Zaimi

Kieda Budini

Ertila Koka

Habibe Ostreni (Bibe)

Shamsah


Tags: Denisa Gjezo Xhemnica, Denisa Xhemnica, Denisa Gjezo, Denisa

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019