Më mbaj mend (për 1 muaj)


Denisa - Jelekverdha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jelekverdha".
3. Video është e këngës "Jelekverdha", por nuk këndohet nga Denisa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Denisa - Jelekverdha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

31/03/2013

2013-03-31T11:34:12+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jelekverdha" kënduar nga Denisa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Blerina Balili - Jelekverdha

Jelekverdha Veshurja
ndrite si hëna në male,
ngjyrën-o,si lule ardhe.

Gjurmë lehta si thëllëzë
hajde moj vapo në tëndë
mos i fshi djersët me mëngë.

Jelekverdha Veshurja
ndrite si hëna në male,


...

Gruri u bë për të korë
pashi si shkoqet në dorë,


Jelekverdha Veshurja
ndrite si hëna në male,


Ditke dhe këngët e zogje
bilbili me këngë shumë,


Kurora Labe - Jelekverdha

Jelekverdha portokalle
ndrite si hëna në male,
ngjyrën-o,si lule ardhe.

Sorkadh i maleve të larta
qumësht të kullon krraba
si mjalti nga lule cfaka.

Gjurmë lehta si thëllëzë
hajde moj vapo në tëndë
mos i fshi djersët me mëngë.

Gruri u bë për të korë
pashi si shkoqet në dorë,
e hëngshim në dasmën tëndë
byreqe edhe lakrorë.

Ditke dhe këngët e zogje
bilbili me këngë shumë,
e kam nga sevdaja jote
moj thëllëza gurrë gurrë..
Më Shumë Këngë Nga Denisa Gjezo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë