Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denny - Nene Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Edhe sot nen si cdo dite
Po te mendoj
Me syt lart nga qielli
Nje puthje ta dergoj
Po ti them disa fjale.
E di se me degjon

Ti kurr sme harron,
Gjithmon me kujton
Edhe pse ste kam afer,
E di qe je Pran meje

Dhe une e ndjej nen,
Se nje dite do vij pran teje

Se kshtu vendosi fati
Ne jet e re me u nda.
Kshtu vendosi zoti,
Ne zemrat me na i vra

Kshtu paska qen shkrujt,
E duhet ta pranosh
Me qesh e me vujt,
Cdo gje te perballosh
Sa shum do doja.
Te isha me ty

Te me falje nje puthje,
Te me shihje ne sy
Sikur per nje cast,
Nje moment te te perqafoja
Te them se me mungon,
E fjalen Nen ta thoja

Vec zoti e di,
Sa shum me mungon
Mungesa jote nen,
Cdo dit me shkatrron

I trishtuar si cdo dit
Me zuri nata
Pyes zotin pse nje Nen
Se pata ?

Pse me denoj
Pa nen ma la.
Dhimbje me te madhe
Ne kte bot
NUK KA.

Me mungon ajo prekje,
Ajo puthje qe me.
Nje vend ne zemren time
Qe askush se zevendeson

Si nje qen i vetmuar
Kaloj vuajtje.

Pa mbarim
Probleme pa mbarim.

S'gjen qetesi ky shpirti im
Nuk ka dit qe s'mendoj.

Ska nat qe s'kujtoj
Me solle ne kte bote

Dhe kurr sdo te harroj
Per nje gje qe jam i lumtur.

Se vetem jo nuk mbeta
Me le shum njerez
Shume ngrohtesi gjeta.

I trishtuar si cdo dit
Me zuri nata
Pyes zotin pse nje Nen
Se pata ?

Pse me denoj
Pa nen ma la.
Dhimbje me te madhe
Ne kte bot
NUK KA.

Mendoj se me ty
Do ishte me e lehte
Sikur te isha me ty
Do flija me i qet

Sikur te ishim perseri
Familje e lumtur
Do jepja gjithcka
Te ishte e mundur

Por koha nuk kthehet
Dhe gjerat s'ndryshohen
Detyra jon
Ne kte bot eshte e qart.

Asnjeher mos te dorezohemi
Gjithmone me koken lart.

Ref: x2
I trishtuar si cdo dit
Me zuri nata
Pyes zotin pse nje Nen
Se pata ?

Pse me denoj
Pa nen ma la.
Dhimbje me te madhe
Ne kte bot
NUK KA.

Ky tekst u dërgua nga  ALDOoooPublikimi: 11/09/2013


Më Shumë Këngë Nga Denny:


Komente 0


Denny - Nene
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nene".
3. Video është e këngës "Nene", por nuk këndohet nga Denny.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.