Dervish Shaqa

Pyt Kosova Per Nje Çike ➡ Kosova Is Asking About A Girl

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


Pyt Kosova Per Nje Çike

Pyt Kosova për ni qikë
Veq o muranin don me ja ditë
U mblodhën burrat në ballë të kuvendit
E po pyesin bjeshkt e Kelmendit
E po pyesin bjeshkt e Kelmendit
Ku o Shota e Azemit
Ushtun malet larg u nin
E n'Shqipni osht heroinë
Knon o Kosova po knon Drenica
Heroinë Shote Galica
Shqipe e malit me dy fletë
Dymdhjet vjet i kaloi në çetë
Qysh se e vogël rrit me trima
Ajo shkrepke si vetima
Me pre hekrin edhe gurin
Krahë per krahë luftoi me burrin
Burri i saj Azem Galica
Hiç ma trim se ka Drenica
Luftë me turq e me serbijakë
Goja e tyne qitke flakë


Kosova Is Asking About A Girl

Kosova is asking about a girl
Wants to know her morals
Men are gathered in assembly
Shpend and Kelmend are asking
Shpend and Kelmend are asking
Where is Shota and Azem
The mountains echoed
Because Albania... the heroine(?)
Sings Kosova, signs Drenica
Heroine o Shote Galica
On top of the mountain... (?)
12 years went with the gang
Since little grew up with brave men
She flashed like lightnin
intelligble
intelliglbe
She went to her husband by side of the mountain

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019