Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dervish Shaqa - N'kaçanik Deri N'boletin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  8

Hej në Kaçanik-o dej në Boletin
E tanë Kosova hej a mblu me tym
Mblu-o me tym o na i ka dalë flaka
Po e dogj n’ topa ai o Dërgut Pasha
Çka kanë ret-o hej qi po m’vetojn-e
Edhe dy drangoj-o more po luftojnë
Hej në Kaçanik-o deri n’Carralev-e
E po Isa Begu e Idriz Seferi
Dërgut Pasha hej me njiqind mijë
Edhe Isa Begu hej me shqiptari-e
Hej dhe kadal Pash-e se s’je n’Rumeli-e
Edhe kadal Pash-e se s’je n’Rumeli-e
Hej po tash po sheh-o o bre burrë me sy-e
Hej edhe qi djeg vetën edhe t’përvlon ty-e


Ky tekst u dërgua nga  AlbossDervish Shaqa
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/12/2008


Dervish Shaqa - N'kaçanik Deri N'boletin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'kaçanik Deri N'boletin".
3. Video është e këngës "N'kaçanik Deri N'boletin", por nuk këndohet nga Dervish Shaqa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dervish Shaqa:


Komente 0