Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dervish Shaqa - N'drrase Te Vekut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

N'drrasë të vekut o kush po kan-e
Kanë syzeza o për jaran-e
Nuk po e len verën me dal-e
Dushkun n'mal pa vakt po e than-e
Ma thanë dushkin o haj medet-e
Për q'at djalë që o dekë sivjet-e
Pë q'at djalë q'at djalë të ri-e
A e din nanë n'dhe ku e kan shti-e
N'vorre t'reja nër q'at bli-e
Izë me m'dhanë nanë të shkoj të rri-e
Se kom pas shumë jarani-e
Shkoj syzeza i ka ra përmi-e
Shkoj syzeza i ka ra përmi-e
Qohu po i thotë o djal i ri-e
Djalo i ri o i ka thon-e
A e din besën që ma ke dhon-e
Ke pas thonë jom fort azgan-e
Plumi i pushkes ska qka m'bon-e
Gjylja e topit s'munet me mnxon-e
Kur ta ni zonin ton-e
Kur ta ni edhe zonin ton-e
Drrasa e dhe po i qes njat an-e
Drrasa e dhe po i qes njat an-e
Ta çenisi faqen me dhom-e


Dervish Shaqa - N'drrase Te Vekut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'drrase Te Vekut".
3. Video është e këngës "N'drrase Te Vekut", por nuk këndohet nga Dervish Shaqa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dervish Shaqa:


Komente 0