Dhimiter Disho
Dhimiter Disho

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Korçë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Uk Uk

Biografia

BIOGRAFIA: Dhimiter Disho është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1973, Dhimiter Disho merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Nje Vajze". Në Dhjetor 1973, Dhimiter Disho merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Hekurudha Kenga Jone". Në Dhjetor 1975, Dhimiter Disho merr pjesë në Festivali I 14-Të Në Rtsh me këngën "Udhëve Të Pesëvjeçarëve"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0