Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dhurata Aliaj - Djale Deli Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ejani dasmore dasma ka fillu
Jo smbetet njeri pa ardh
Te gjithe i kam ftu
Sofra plot perplot kush martohet sot
O nje shtat selvi me nje djal djal Deli .

Ref.
Po martojme nje djale o djal djal deli
Thone se ka marr o nuse per shpi
Nuse nuse o yll si drita ti
Ky djali beçar te ka pritur ty

Cfare ke o moj nuse qe se thu nje fjale
Neser do na ikesh o me nje deli djale
Sofra plot per plot kush martohet sot
O nje shtat selvi me nje djal djale deli

Ref.
Po martojme nje djale o djal djal deli
Thone se ka marr o nuse per shpi
Nuse nuse o yll si drita ti
Ky djali beçar te ka pritur ty


Ky tekst u dërgua nga Ilirii





Dhurata Aliaj - Djale Deli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djale Deli".
3. Video është e këngës "Djale Deli", por nuk këndohet nga Dhurata Aliaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dhurata Aliaj:


Komente 0