Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Dido - Comin' Home  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00He feels her smile when he's afraid,
it reminds him of his life before she went away
He might crumble, but he'll not fall,
if the memory of his only love can stay that way
Still has his dreams, they will get him through,
till his life means something more than to lose
Cos he's still wondering when she's coming home
and he'll tell her what he's done today
He doesn't want to lose this memory
of the only part of life to him that's safe.
Still hears her key, turn in the door,
disappointment running through him,
she's not coming anymore
He sees his friends, turns on that charm,
but his heart's not in it, doesn't want to move on
He has his dreams they will get him through,
till his life means something more than to lose
Cos he's still wondering when she's coming home
and he'll tell her what he's done today
He doesn't want to lose this memory
of the only part of life to him that's safe.
He's missing out on life,
because he doesn't know how long to keep her in his mind
His life's been hers too long and now he's picking up the pieces
just to stay alive
And he's still wondering when she's coming home
and he'll tell her what he's done today
He doesn't want to lose this memory
of the only part of life to him that's safe.


Më Shumë Këngë Nga Dido:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet