Diego Gonzales

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  4
  • Emri i Vërtetë:
  • Diego Andrés González Boneta
  • Vendlindja:
  • Mexico City 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Diego Gonzales është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Diego Andrés González Boneta is a Mexican singer and actor. He is best known for playing Rocco in the Mexican soap opera Rebelde and Javier on CW's 90210. He recorded his self-titled debut album with his first single, Responde in 2005 and a Brazilian version for the album, with songs in Portuguese was recorded in 2006. At the moment, the album was released in Mexico, Brazil and Chile. He appeared as Alex Santiago in the ABC Family series of Prett...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtarePërkthime:


Hitet e fundit:


Këngë Të Tjera:

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Christopher Uckermann

Alvaro Soler

Pablo Alboran

Sebastian Yatra

Ott Lepland

Jencarlos

Pietro Lombardi

Alexander Rybak

Ido Tatlises

Kygo


Tags: Diego Gonzales, Diego Boneta, Rebelde, 90210

Krijo Një Kartolinë