Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dielli Veseli

Dielli Veseli
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 14 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Shtator 2007
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Dielli Veseli është këngëtar. I lindur ne Shkup 06.09.2007, Dielli ka qene pjese e festivaleve per femije, ku eshte vleresuar me çmime te ndryshe. Dielli Veseli eshte djali i artistes Jehona Shaqiri. Ne youtube kane nje kenge, te cilen e kendojne bashke nene e bir. Dielli eshte pianist dhe ka marre çmime nderkombetare ne Vranje, Gjevgjeli, ku u vleresua me çmimin e pare. Kengetari dhe pianisti vjen si rezultat i prinderve muzikant te Jehona Band.

Në Qershor 2014, Dielli Veseli & Jona Kurtishi marrin pjesë në Bletëzat 2014 me këngën "Fëmijët E Shekullit Të Ri", ku mori çmimin e pare.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

I biri i

Jehona Shaqirit


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0