Dijenart
Dijenart
Dijenart
 • Emri i vërtetë:
 • Diar Pira
 • Vendlindja:
 • Gjilan
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 22 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 29 Gusht 2001
 • Horoskopi:
 • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop hip-hop
Dijenart është këngëtar. Diar Pira, i njohur si Dijenart, i lindur në Gjilan më 29.08.2001, gjithmonë kishte pasion muzikën dhe sportin, kryesishtë basketbollin.

Në vitin 2020, Dijenart publikon albumin "Rookie".

Më datë 7 Prill 2022, Dijenart publikon videoklipin "Per Ty", në bashkëpunim me Rita Sahitin. Teksti i këngës u shkrua nga vetë Dijenart.

Në Prill 2022, Dijenart publikon albumin "MVP".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1