TEKSTESHQIP

Dijenart
Oj Hane
Lyrics

Verse 1:

E vertete, pauzova po ndrrova si njeri krejt fake ishi kon',
Per nji fillim t'ri n'jete krejt' i kisha dhon',
But who gives a f**k?, click-click bra,
Give me one shot pi pills limitless,
I get 'em for the tracks then kill it wit' the facts,
Man cdo rresht i jem le shej' heroglife,
Nji dit' prej punes u ktheva,
Nic nocs'at edhe birra peja fletoren e qela lshova doren aterova n'bota tjera,
Thash, doku oj hane dhe shkelqe,
Vetmitare si une je,
Un' rri me kange e ti me drite,
Ndjenjat tona dojne me naj grabit',

Back n'rap per rrefim,
Deri ta lo edhe zemren teme si kujtim,
Deri t'takona me legjendat e rapit,
Bitch ti mos fol se vetllat ti heki,
Ti nuk je g, ti nuk je g, ti m'ke lon n'vetmi,
Sha kom pa me sy se kom prit n'ty,
Po jeta po na rritke per me na cudit'...

Bridge: E saher' une per ty rash' n'toke,
Jom kthy gjithmone shume ma i forte,
Kta jon' munu gjithe mu me m'rrzu n'toke,
Po tash kom ardhe, krejta mi marr'...

Ref: Oj Hane, duku n'ket nate,
M'shoqno, n'vetmi, se t'gjithe m'kan lane...