Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dimmmz

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Emri i Vërtetë:
  • Qendrim Xhakoli
  • Vendlindja:
  • Vushtrri 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Dimmmz është një këngëtar. Emri i vertet i tij eshte Qendrim Xhakoli. Ai lindi ne Vushtrri aktualisht edhe ku jeton. Dimmmz dhe kolegu u tij Royal-P formuan nje Rap&Grup te quajtur RealGangsta. Keta te dy kane bere shum kenge te inqizuara ne Studion Interplay. ku dhe tashme jane bere disa vite qe jan pjes e Interplay Clicka (Lunatics) Clicka permban 5 antare JT, Dimmz, Royal-P, Sttyler, Efinar. Më datë 1 Prill 2014, Dimmmz publikon videoklipin "50 Bars"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Dimmmz, Qendrim Xhakoli

Komente 3