Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dion

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
 • Emri i Vërtetë:
 • Dion Jelliqi
 • Vendlindja:
 • Prizren 
 • Mosha:
 • 20 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Dion është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Dion Jelliqi filloi vepritmtarine e tij muzikore qysh ne moshe te re. Ne femijeri ai zbuloj talentin e tij, por ne moshen 13-vjeqare ai vendosi qe te punonte ne nje projekt te vetin te cilin vendosi ta quaj "South Side". U lansua ne vitin 2015 dhe shenon debutimin e artistit. Ai vazhdoi edhe me shume kenge te tjera te gjitha solo. Më datë 17 Qershor 2016, ai lansoi videoklipin e pare dhe kengen e pare profesionale ne te gjitha aspektet te quaj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Dion, Dion Jelliqi

Komente 0