Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Dionis Delia - Te Deshta Me Hakikat  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/08/2010

2010-08-04T14:49:03+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Deshta Me Hakikat" kënduar nga Dionis Delia.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xeni & Kastriot Tusha - Te Deshta Me Hakikat

Te desha me hakikate te qmova ni gisht te shtrejt.2
ref.Mir po paske qen pa fate e aman
qma ounove pa te drejt. ref 2..

Me gjith zemer une te deshta si njeriu me ni rensi 2
ref2.Disa here une te buzqesha aman
me mallin e djalit te ri.

Ni kujtim qe ma ke dhane po e rruj me dashuri
ref2.Dota kujtosh fukaran me gjith se mke marr ne gryk..aman

Salim Arifi - Te Deshta Me Hakikat

Tedheshta me hakikate

Te desha me hakikate te qmova ni gisht te shtrejt.2
ref.Mir po paske qen pa fate e aman
qma ounove pa te drejt. ref 2..

Me gjith zemer une te deshta si njeriu me ni rensi 2
ref2.Disa here une te buzqesha aman
me mallin e djalit te ri.

Ni kujtim qe ma ke dhane po e rruj me dashuri
ref2.Dota kujtosh fukaran me gjith se mke marr ne gryk..aman---

Anton Tetaj - Te Deshta Me Hakikat

I
Te deshta me hakikate
te çmova mike të shtrenjtë
mirëpo paskam qenë i pa fat ej aman
ma punove moj pa të drejtë

I
Me gjithë zemer unë te deshta
si njeri me mirësi
disaherë un te buzqesha aman
me mallin e djalit t´rij

I
Nuk e di ku t´kam bezdise
une te deshta moj me kimet
qofshe e lumtur ti moj mike ej aman
për mu si te jen kismet

I
Nji kujtim qe ma ke dhane
po e ruaj me dashuri
do ta kujtosh fukaran ej aman
me gjithese m´ke marrë mëri

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Dionis Delia:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet