Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Dionis Delia - Potpuri Tropojane  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Behem Zog"

Komente

Asnjë Koment

12/09/2013

2013-09-12T15:52:13+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Tropojane" kënduar nga Dionis Delia.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fatmire Breçani - Potpuri Tropojane

Hajde ta vallzojm o
Vallen e Tropojes x2

Dej te molla e kuqe
O ne mes Gjakoves x2

Hajde ta vallzojme o
Vallen me shamija x2

E jona Kosova
E jona Shqypnia x2

...

O luj moj çik e
Ti moj çik malsie
O ti po lun moj çik
O per bukuri e

O ti po lun moj çik
O per bukuri e

O luj mo çike e
Moj sokoleshe mali
O ti malsia oj çik
Bukurine ta fali

O ti malsia oj çike
Bukurine ta fali

...

Hej hej dil moj vashe njihere n'çarshi
Ban me dor e ban me sy

Hej hej oh mor djal o djalo i ri
A je kon najher n'çarshi
A ke pa gajtan me sy

Une gajtanin e kam pa
N'vetllat tua m'ka perngja
Cova doren me e perla
Gajtanxhija nuk me la
E zuna me kja

Gajtanxhija nuk me la
E zuna me kja

Hej hej dil moj vashe njihere n'çarshi
Ban me dor e ban me sy

Hej hej oh mor djal o djalo i ri
A je kon najher n'çarshi
A ke pa filxhan me sy

Une filxhanin e kam pa
N'syt e tua m'ka perngja
Cova doren me e perla
Filxhanxhija nuk me la
E zuna me kja

Filxhanxhija nuk me la
E zuna me kja

...

Ku po m'shkon me draper n'dore
Moj e mira vetullholle x2

Shkoj te korr une more djale
Gruri hapet vale vale
Neper tansa gruri i ri
Po shkelqen sot si flori x2

Cik Tropoje e bardhe si bora
Hije t'ka drapni te dora x2

Do t'punojme o bashke te dy
Nje ylber na ndrit ne sy x4

...

Pik me rrema shero shero
Hajde pik me rrema x2

Ndaj zylifin shero
N'kater rena x2

N'kater rena shero shero
Hajde fije fije x2

E kur t'merzitna
Shero vij e rrij e x2

...

Me u pas kan si ti e mire
As du rruze e as du lire x2

As du rruze e as du lire
Veç e du nji djale te mire x2

Me u pas kan si ti e holle
M'u kish ngi bardaku n'dore x2

M'u kish ngri bardaku n'dore
Gjysa akull gjysa bore x2

Lek Pecnikaj - Potpuri Tropojane

1) ooooohohoho moj e mira o ne dere te stanit oo moj e mira o ne dere te stanit oo ai ke ba o qarapet e djalit ooe ai ke ba o qarapet e djalit ooo ---

2) ooooohohoho i kam bae oe i kam marue ooo i kam bae oe i kam marue ooo me kan met tojat o per paj tufueooo me kan met tojat o per paj tufueooo ---

3) me ka e kena me ka e kena me ka e kena vallenoo me ka e kena vallenoo me ma te miren me ma te miren me ma te miren qe vallzon me ma te miren qe vallzon kur kcejne qikat e tropojes shtohet uji i valbones shtohet uji i valbones kur kcejne qikat e tropojes ---

4) me ka e kena me ka e kena me ka e kena vallenoo me ka e kena vallenoo me ma te miren me ma te miren me ma te miren qe vallzon me ma te miren qe vallzon kur kcejne qikat e prizreni edhe gurt qohen prej vendit edhe gurt qohen prej vendit kur kcejne qikat e prizrenit ---

5) pim raki pim raki me shishe te bardhe pim raki pim raki me shishe te bardheeee martohu djale mos rri beqar martohu djale mos rr beqareee ---

6) pim raki pim raki me shishe te kuqe pim raki pim raki me shishe te kuqeee martohu djale martohu djale merre qate nuse martohu djale martohu djale merre qate nuseeeeeeeeee .
Më Shumë Këngë Nga Dionis Delia:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet