Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dionis Delia - Mori Cuce Matjane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Pjesëmarrëse në

Kenga Ime 2014

Komente

Asnjë Koment

02/06/2014

2014-06-01T23:36:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mori Cuce Matjane" kënduar nga Dionis Delia.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dionis Delia i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Eranda Libohova. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Me ka zene maraku
Me nje cuce matjane
Si lule zambaku
Moj vetull gajtane x2

Ref x2
Fol e fol me mu
Moj fellaze e malit
Bukur mi ke leshu
Balluket e ballit

Besen kur ta dhashe moj
Fjalen se te dua
Diten kur ti pashe
Njato syte e shkrue

Ref x2
Lum e lum per mu
Lule malesore
Mori cuce matjane
Zemren sec ma more

Ref x2
Fol e fol me mu
Moj fellaze e malit
Bukur mi ke leshu
Balluket e ballitMë Shumë Këngë Nga Dionis Delia:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet