Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dionis Delia - Nese Nje Dite  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/11/2017

2017-11-06T09:20:40+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nese Nje Dite" kënduar nga Dionis Delia.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dionis Delia i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lannex - Nese Nje Dite

Ku je zemer dua ta di
Se te shoh ne enderr cdo nat
...
Edhe nese nzemer xhelozi ti ki
Une vetem dashuri kam

Dhimbjet vin me ren
Sun i nali se ti mi bjen
Kohen sun e kthejna pas
Se koha iki si tren

yeh tdon njoni me ni ven
Un per ty lendova zemren
E ti pse vazhdon e mrren

Sot dyt po nihem keq
Shum po kajna
kurgjo nuk u ndreq
jeten e shajna

Ti nuk je prezent osht fotografia
Prej meje ty tprishi xhelozia

ref:
nese malli ty te merr
te pres aty ku mke lan
nese nje dit un do vdesë
do vdesë me mallin tan

ti vet,une vet
ti princesh, une mbret
u nisha me ty
amo sot kurgjo smet

e kem ni kujtim
qe sot dyve na vret
kur me ty u takova
e the ski mem lan vet

amo kena ik larg
nuk jena pa qe sa
s'lash ven pa shku
amo si ti nuk kam pa

mo, un nuk du tjeter
jo nuk du tjeter
un me ty me ty nisa dashnin
amo me le vetem

kur kesh me ty
bota ke e jemja
ti ke e vetmja
qe e deshti zemra

une jetova per ty
ndjeva qka kom n'mrena
shum besova nzemren tane
e ti besove nrrena

Alban Skënderaj - Nese Nje Dite

Mbyllur ne nje re kam arritur kulmin e heshtjes nuk po gjej dot orientim e sdi te them perse
Edhe sot si dje po jetoj ne stinen e vjeshtes nuk po gjej dot perqendrim e sdi te them perse
Ref: por nese mund ti them stop vetmis dhe te gjeJa pak guxim do ta rinisja qe sot at film qe e lam pa perfundim dhe nese do te gjej prap nje drit un do te nis nje tjeter stin si te jet e vetmja klim ne shpirtin tim dhe nese do te kem prap nje dit un do te jetoj te njejtin film si te jet e fundit enderr pa mbarim
hhhuuhhh
Mbyllur ne ket dhom po me duket vetja i qmendur me imazhin tend ne mendje nuk po gjej sherim sot me shum se dje me kujtimin ton i perhumbur duke pritur doren tende deri ne agim
ref:por nese mund ti them stop 2X

Gjyle Collaku - Nese Nje Dite

2x
mos me pyet si jam,kur e din si ndjehem
mos loto nese shkoj e skethehem

refreni 2x

nese nje dite troket ne dere
dhe me kerkon falje 1000here
nuk do te gjesh tek une pranvere
....
asnjehere nuk do te gjesh tek une pranvere

2x
nese ta kthej shpinen e me nuk te flas
me thuaj lamtumire e mos me ndjek pas

refreni
Më Shumë Këngë Nga Dionis Delia:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet