Më mbaj mend (për 1 muaj)

Njeriu Dhe Bomba Atomike

Njeriu, ky qenie kontraverse, paguan para për të vënë në punë bombën atomike,
paguan shkencëtarë për këtë punë, që bombat të jenë më efikase. Që Irani të godasë Izraelin dhe Izraeli të bjerë mbi Palestinën.
krijon njeriu bomba atomike, paguan prapë, paguan sa një mal, e për çfarë, si e ku,
i fundit rezultat është tragjik: për të vrarë NJERIUN!

- poezi nga Dionis Xhafa


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet