A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fijet E Kombit

Fijet e kombit dergjen ndër deje të Adriatikut,
çohen lart nëpër kodra e male gjigande,
e këputen ndër mese të lëkundëta, Zeusi e madh e di,
si plagosen, rreken e shtriqen, dejet, fijet e kombit.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019