A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Goditja

Më goditën, si me rr’fe,
drejt e në shpatull,
thellë sa të mpihem e kurrë mos me qenë,
në gjendje, që të mundem, të reagoj.

E pashë në sy më sy, tradhtorët, të pabesët,
e një qyteti të madh, që të vobegtin e ha përditë,
dhe heshta, sot unë viktimë, mua më shkelin,
e nesër do të jetë ditë e re, e dëlirësisë, se dhimbjen, plagët e mia, unë
një më një do t’i shlyej, e mos u shqetësoni, këtu do më keni, hakmarrja, pa gjak, me drejtësi, si hyjni, do të vijë.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019