A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Artisti Me Çifteli

Ne atë që njihet si “Rrugë e Elbasanit”,
një artist verior me çifteli këndonte udhës,
pak para, shume pak hidheshin, monedha madje,
e kumbonte këngë malësore, sa bukur, shpërthente shpirt artisti të varfër, si varfëri e Veriut të vendit tim.

- poezi nga Dionis Xhafa


- Poezia u dërgua nga Dionis Xhafa -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019