A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dhembshuri

Pak dhembshuri për atë që nuk mundet me pa pertej, se nuk ia lejojnë,
për atë që sinqertë humb betejat e jetës nga gjigandët me fuqi,
për atë që me bukë e kripë e kalon jetën dhe tmerrit nuk i përulet,
për atë që ka shpirt, zemër, dashuri e mall deti të trazuar. Dhembshuri.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019