A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mbi Perënditë

Perënditë, ata në Olimp, nuk mund të jenë të tilla, sigurisht,
nëse vetëm vese kanë dhe zhyten si në ndonjë kënetë interesash të pista,
nëse nuk kanë vlerë për popullin e vet, nëse nuk bëhen prometenj të tyre,
nëse rrënjët nuk i kanë në halle popujsh, në kulturë, mall dhe lot.

- poezi nga Dionis Xhafa


- Poezia u dërgua nga Dionis Xhafa -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019