A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Drin O Drin

Drin o Drin o lumi im, cmenduri e mrekulli,
ja kjo rrugë e ky vend, legjenda ka dhe pabesi,
luhen tmerre e shkruhet histori,
ndjen fort mall e kë përditë nostalgji.

Drin o Drin o lumi im, larg e afër prej teje jam,
shkon matanë, kalon këtej në kufi,
ngrihesh lart mbi urë, me stërkala, flakadanë,
Drin o Drin, ne bijtë e Tu, në fate hidhemi, kudo në Shqipëri e jashtë saj, bëhemi prush, skëterrë e hi.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019