TEKSTESHQIP

Dj Sadi
Dear Mama
Lyrics

Part 1 :

Dear Mama...?
you know? it was a Drama !
like a junkie without marihuana ...
like my self without my Mama !!! (hee)
Sa her zgjohna ne mengjes... gjith e ndjej mungesen tane
s'pi boj kto rima prej qefi po dashnis t'Djalit ndaj Nane. (yeah)
Un Dua të kem ngat met perqaf, me ta jep ni puthje n'faqe...
Por e di qe s'muj... ishalla te pushon Shpirti n'Paqe.. (amin)
Ky bit i kushtohet dashnis si shej qe shum te du
i kushtohet krejt Atyne qe i dojm e s'jon ma ktu,
a pom kuptoni (haa?) E di qe s'jom i vetmi n'kit bot
qe e humbi dikon ,qe e rriti ,e i shkoi n'tjeter bot... (tcheee)
Me mungojn puthjet tua, fjalt e tua, durt e dua...
e senet qe mi the ..kur per jet s'kom mi harrua... ( Nene)

Refreni 2X:

Dear Mama || Ti e din qe me mungon
... dhe kerkush nuk te zavendson ...
Dear Mama || Ti e din qe keq m'ke lon
...por Jeta po vazhdon...

Part 2 :
Pjesa e dyt i shkon ni personi qe un e du, (aha)
Nane? edhe pse ti shkove kurr per jet skem met harru.. (kurr)
Ti m'prune n'kit bot. m'rrite ,m'prune n'gjendjen qe un jom!
e vetem fal teje un i kom Krejt qka i kom ...
Zot? (nigom) e kom ni lutje per ty .. se e di qe ma plotson!
qoja Nanes ni lule n'Gjenet e thuj qe Sadi per jet t'don ... (yeah)
E do te vij dita se edhe une kom me kan me ty (haaa)
e deri ateher te mbaj ne zemer e paramendoj veten me ty... (eeeh)
Tu nejt nen hijen e lisit e une kryt ne prehen ton,
Ti tum fol fjal te mira e tu u kujdes per Djalin ton ...
Tuj m'than ...A thu qka do t'bohet ni dit me ty ?
tum than... Jetoje jeten se sen ska me ardh me ty ....( R.I.P.)