A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Djemte E Detit

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  38
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Djemte E Detit është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Djemtë e Detit ishte një grup rroku, i krijuar në vitin 1989 që mbase është ndër të rrallët që vjen nga jashtë Tiranës dhe që ka patur sukses. I krijuar në Lezhë, muzika e tyre e hershme kishte ndikime të qarta nga hard-rroku dhe metali, që ishte shumë aktual në mesin e viteve '80 në të gjithë botën. Hiti i tyre më i madh mund të konsiderohet kënga "Mos qaj", një baladë e cila pa dyshim që mund të hyjë në antologjinë e rrokut shqiptar, nëse bëhet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Gent Demaliaj

Ish-Anëtar i grupit

Valentin Markvukaj

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Grifshat

Udha E Shkembit

Ritfolk

Qelbanix

Lynx

Burn

403

Asgje Sikur Dielli

Oda

Ngroba


Tags: Djemte E Detit, Djemt E Detit

Djemte E Detit në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019