A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Don Omar

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Emri i Vërtetë:
  • William Omar Landrón Rivera
  • Vendlindja:
  • Santurce, Puerto Rico 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Don Omar është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Don Omar (born William Omar Landrón Rivera), is a Puerto Rican reggaeton singer-songwriter, recording artist and actor. He is sometimes referred to by his nickname El Rey (Spanish: "The King"). Omar is the oldest son of William Landrón and Luz Antonia Rivera. He was born and raised in Carolina, Puerto Rico. From an early age, he showed interest in the music of Vico C and Brewley MC. During his youth, he became an active member of a Protestant ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Tito El Bambino

Josh Turner

Ne-Yo

Bobby Valentino

Tom Boxer

Sami Yusuf

David Bisbal

T.I.

Daddy Yankee

Luis Fonsi


Tags: Don Omar

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019