Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Don Omar - Mirame

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mirame".
3. Video është e këngës "Mirame", por nuk këndohet nga Don Omar.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Don Omar - Mirame  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Y mirame y mirame y mirame (dile)
Y mirame y mirame y mirame (dembow)
Pero que noche mas placentera
Que alzen la mano las mujeres solteras

Y mirame y mirame y mirame
Y mirame y mirame y mirame
Tu sabes que yo voy a improvisar
Y los hombres donde es que estan

Y mirame y mirame y mirame
Y mirame y mirame y mirame
Dale no seas ruda deja el picheo
Los tres nos viramos y le damos al culeo

Ma no seas chula deja el picheo
Nate media vuelta que yo voy pal culeo
Y rompe y no seas timida y dale abusadora
Rompe el suelo con la batidora.

Ma' no seas timida y rompe abusadora
Rompe el suelo con la batidora
La batidora, la batidora,la batidora
La batidora, la batidora , la batidora

Y mirame y mirame y mirame
Y mirame y mirame y mirame
Saludos a los de San Juan y de Catano
Yo estuve aqui hace un ano (Azota)

Y mirame y mirame y mirame
Y mirame y mirame y mirame
Tu sabes que yo voy a improvisar
Y las morenas donde es que estan...

Y mirame y mirame y mirame
Y mirame y mirame y mirame
No suenes mas otra cosa
Saludos a los de Bayamon y a los de Barbosa

Y mirame y mirame y mirame
Y mirame y mirame y mirame
Pa que tu veas que ahora se zumben
Los de Manuela y los de las Cumbres

Y mirame y mirame y mirame
Y mirame y mirame y mirame
Ya no le des al bombo dale al platillo
Pa saludar a Monte Park Y los de Monte Hatillo

Y mirame y mirame y mirame
Y mirame y mirame y mirame
Con tanta gente yo no me explico donde esta PUERTO RICO...


Më Shumë Këngë Nga Don Omar:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet