Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Don Omar - Yo Vivo En Guerra

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Yo Vivo En Guerra".
3. Video është e këngës "Yo Vivo En Guerra", por nuk këndohet nga Don Omar.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Don Omar - Yo Vivo En Guerra  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00(Feat. Tempo)

Once Again!
One of the most powerful MC's in Puerto Rico!
Tempo, can you feel me?

El __________________
Fanatico al filin'
Cambiando la mia el mas pegado pero chillin,
yo soy el que mas que proyecto,
y todos respetan,
yo soy el nene de las nenas,
pai el que todas las nenas,
el que cancion tras cancion,
eh demostrao lo que tengo,
soy el ___ yo soy el negro del momento,
El que no se cayo cuando el cenado estallo,
Fue Cenador, ___ Y uste nunca me ayudo,
Soy el mas completo en tarima,
bautizado como el rey a nadie le aguanto un fake,
te lambes te vas por ley,
si me soportas segun el cristal con que me mires,
cuando me desees el mal DIOS permita y se te vire,
TEMPO!
(Buddhas)
Asi lo hacemos nosotros
(Jajaja)
Entiendame yo vivo en guerra, Comprendame
Doon!
(jajaja, TEMPO)
Entiendame yo vivo en guerra, Comprendame
(Dicen)
Doon!
Ecko!
Entiendame yo vivo en guerra, Comprendame

Eh visto con mis ojos tanto sufrimiento,
Y ya en carne propia lo eh Sufrido,
Por eso te lo canto, Me levanto
y le doy gracias a dios que sigo vivo,
Por que no se mi destino,
No conosco a mis amigos,
Tengo tantos enemigos Deseandome el Mal,
Prendiendo Velas Tratando de hacerme Dano mental,
Deven estarme oyendo,
y Diciendo Ojala te mueras Tempo,
Pero yo sigo pichando y Contento,
Haciendo lo que se hacer,
Gracias a Dios Me va Bien,
Espero asi mismo te valla a ti tambien,
Si me han visto por ahi
sabran que no soy un billete de 100,
Entiendanme Yo Vivo En Guerra Comprendame
(Buddhas)
Entiendanme Yo Vivo En Guerra Comprendame
Doon!
Entiendanme Yo Vivo En Guerra Comprendame
Ecko!
Entiendanme Yo Vivo En Guerra Comprendame

Raperos roncan buscando que les tire
y aun que hasta hoy soy un hombre
tal ves manana me vire,
tu no hagas lo que hagas evitara que respire,
Que siga haciendo Historia,
Como el Mejor me Retire,
Soy el Mismo Don
El Mismo Flow De Calle,
El Mismo Son,
La Misma Melodia,
Soy la Voz del Callejon,
y Aun que bastante eh hecho palante,
Nunca pienses que al don se le treparon los zumos
en el genero del reggaeton
(Eliel)

Entiendanme Yo Vivo En Guerra Comprendame
Entiendanme Yo Vivo En Guerra Comprendame
Dooon!


Më Shumë Këngë Nga Don Omar:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet