Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Don Omar - Candela

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Candela".
3. Video është e këngës "Candela", por nuk këndohet nga Don Omar.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Don Omar - Candela  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Cualquier semejanza conmigo
Es pura casualidad
Esto es King of Kings
Don!

Esa nena es candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Cuerpo perfecto,
En poca tela. Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Vela como sola se pega, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Matadora rebulera, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu

Que esa nena es candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Cuerpo perfecto,
En poca tela. Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Vela como sola se pega, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Matadora rebulera, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu

Siente como coquetera
Uy, se pone caliente
Es la nena que tiene a los nenes bailando demente
Una estrella fugas que juega coqueteando delincuentes
Mas caliente
___

Que no se siente
Full ve y trae,
Dale nos vamos demente
Anda lucia,
Perriandole a la gente.
Ta encendi­a,
Tu sabes de frente.

Sexy llego de tacon alto
Buscando al mas que baila
O al mas aborrecio pa volarlo como Gaila
Salio una fina asesina
De la noche, de los viernes
Y por ser tan felina es que le sobran tantos nenes
Bailando no hay quien la frene
Dime quien la detiene
Tanta maquinaria
Que solita se mantiene
Su carterita es pequeñita
Aunque adentro cabe todo
Parece rockerita
Pero me perrea de to modos

Esa nena es candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Cuerpo perfecto,
En poca tela. Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Vela como sola se pega, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Matadora rebulera, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu

Siente como toa se suda
Cuando ella te baila de frente
Ella toa motiva
De eso no hay duda, candente
Siente lo ardiente
De su vientre
___

Que no se siente
Full ve y trae,
Dale nos vamos demente
Anda lucia,
Perriandole a la gente.
Ta encendi­a,
Tu sabes de frente

Candela toma tequila
Antes de irse a la cama
A los hombres aniquila
Cuando los prende en su flama
Yo te acomodo locomotora
Te vas a todas horas
Y aunque parece nena se hace toda una señora
Usa perfume que seduce
Y apaga las luces
Y aunque de ti abuse
No te le rehuses
Su carterita es pequeñita
Aunque adentro cabe todo
Parece rockerita
Pero me perrea de to modos

Esa nena es candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Cuerpo perfecto,
En poca tela. Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Vela como sola se pega, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Matadora rebulera, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu

Que esa nena es candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Cuerpo perfecto,
En poca tela. Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Vela como sola se pega, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Matadora rebulera, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu

Siente como toa se suda
Cuando ella te baila de frente
Ella toa motiva
De eso no ay duda, candente
Siente lo ardiente
De su vientre
___

Que no se siente
Full ve y trae,
Dale nos vamos demente
Anda lucia,
Perriandole a la gente.
Ta encendi­a,
Tu sabes de frente.

Candela toma tequila
Antes de irse a la cama
A los hombres aniquila
Cuando los prende en su flama
Yo te acomodo locomotora
Te vas a todas horas
Y aunque parece nena se hace toda una señora
Usa perfume que seduce
Y apaga las luces
Y aunque de ti abuse
No te le rehuses
Su carterita es pequeñita
Aunque adentro cabe todo
Parece rockerita
Pero me perrea de to modos

Esa nena es candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Cuerpo perfecto,
En poca tela. Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Vela como sola se pega, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Matadora rebulera, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu

Que esa nena es candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Cuerpo perfecto,
En poca tela. Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Vela como sola se pega, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu
Matadora rebulera, Uuuu
Candela, Uuuu
Candela, Uuuu

En defenitivo somos los fantasticos
Junior, Naldo, Nelly, Eliel, el que habla con las manos
Y el quinto elemento...
Don!


Më Shumë Këngë Nga Don Omar:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet