Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Don Omar - Dale Vaquero

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dale Vaquero".
3. Video është e këngës "Dale Vaquero", por nuk këndohet nga Don Omar.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Don Omar - Dale Vaquero  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Yo!
Reportándose para Los Bandoleros
Los mas originales
Alexis!
Fido!

Yo! Dale un latigazo a ese cuero
Dime si tu quieres ma toma
{Dale Vaquero}
Tu quieres
yo quiero
Dime si tu quieres ma
Dale Vaquero

Yo! Dale un latigazo a ese cuero
Dime si tu quieres ma toma
Dale Vaquero
Tu quieres
yo quiero
Dime si tu quieres ma

Este jinete no corre llega de pica
llego el que los duplica
ese es el ruido q me identifica
saben que significa
que la gatas están bn ricas
q levanten la mano los q esta noche quieren ver
oye a galope
a mi tu no provoques
si no quieres que te toque
por mas que tires la mala para q yo me desenfoque
conmigo no te equivoques
no te busques q te achoke
que tu quieres que te azote con el bloque

pakevaspatapata agarrate y galopea
pakevaspatapata saca tu peki y motea
pakevaspatapata conmigo tu no fronteas
pakevaspatapata Azota!

pakevaspatapata agarrate y galopea
pakevaspatapata saca tu peki y motea
pakevaspatapata conmigo tu no fronteas
pakevaspatapata Azota!

Yo! Dale un latigazo a ese cuero
Dime si tu kieres ma toma
{Dale Vaquero}
Tu kieres
{yo quiero}
Dime si tu kieres ma
{Dale Vaquero}

Yo! Dale un latigazo a ese cuero
Dime si tu kieres ma toma
{Dale Vaquero}
Tu kieres
{yo quiero}
Dime si tu kieres ma
{dale vakero}

Deja que este jinete
se haga dueno de ese hueco
que te dites cuenta
q tu gallo pinto era marruecos
que a mitad del camino
se mario y se pusi seko
lo cojieron en un recoveco
huele a turuleko
yo te voy a dar un fuetazo
despues un nalgazo
si te pego la mano
vas a sentir el latigazo
a to´s lo que la nonan
mira yo no le hago caso
no te me pongas potrona
mira y hacete el paso

pakevaspatapata agarrate y galopea
pakevaspatapata saca tu peki y motea
pakevaspatapata conmigo tu no fronteas
pakevaspatapata Azota!

pakevaspatapata agarrate y galopea
pakevaspatapata saca tu peki y motea
pakevaspatapata conmigo tu no fronteas
pakevaspatapata Azota!

Yo! Dale un latigazo a ese cuero
Dime si tu quieres ma toma
Dale Vaquero
Tu quieres
yo quiero
Dime si tu quieres ma
Dale Vaquero

Yo! Dale un latigazo a ese cuero
Dime si tu quieres ma toma
Dale Vaquero
Tu quieres
yo quiero
Dime si tu quieres ma
dale vaquero

Oye
Por que muchos pueden hacer mambo
Pero les falta la corona
Mambo Kings
Don
Un millón pa arriba


Më Shumë Këngë Nga Don Omar:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet