Më mbaj mend (për 1 muaj)


Don Pizhi - Cirkus Parada

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cirkus Parada".
3. Video është e këngës "Cirkus Parada", por nuk këndohet nga Don Pizhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Don Pizhi - Cirkus Parada  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Hip-Hop Nga Super Sonic"

Këngë e albumit:

"The Last Don"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Cirkus Parada" kënduar nga Don Pizhi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Don Pizhi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Hija Jetes. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

(Don Pizhi aka Hija Jetes)

Mirdita kosov qa bane qa
nive a ka naj kan t'vjedh
sot prej kojshive ti shqipri
me trego si dhive he hehe
a po shiteni cd-jat e shkive
qdo dit kani kengtare ma
shum kthe kah kamerat
dridhe pak u ba boom ska
nevoj per kabllovik me bo
porno qika cullak thot jom
ner limonro hin n'ministri
ni projekt i ri i kultures
perparsi minister haraqi
me taksat tona sponsorohet
naj rrospi e naj xhip i zi kur pi
han per popullsi si dobillkat
e reja qe dy llafe sdin mi fol
kuku mami kom alergji ne
shkoll ni kang ni spot sado
me kan i lodht jo mu vesh
po mu desh tash ka me rrok fort...
Refren:
O o qikat n'televizor o o
kengtare me zor zor o o
hajnat me kravata plus
estrada cirkus parada..
O o qikat n'televizor o o
kengtare me zor zor o o
hajnat me kravata plus
estrada cirkus parada...
Version (2)
Ni kravat me kat tesha sot e
vesha ni frizur me gell tash
ja nis konferenca 4 vjet rrin
vjet dimer e ver tani do bira
n'asvallt aj tipi del i mshel
parameno emri ismet plus
kryeqytet hajde shoto mashalla
e kce balet n'televizor thot
qeshtu u kan kysmet edhe per
veti edhe per popull nuk ka buxhet
nuk o bash let me kan kasap
shpat si sahat me vjedh kang qdo
nat e shesin fore per vepra
bashkohore mentor kurtishin shko
kapne per dore si kush bre o ka
me duket vullnet marigona si
merllini veq nuk o bosna bonu
vosna na ka mush ky mes rokera
me shumic e roku po vdes...

Refren:
O o qika n'televizor
o o kengtare me zor zor
o o hajnat me kravata
plus estrada cirkus parada..
o o qikat n'televizor
o o kengatare me zor zor
o o hajnat me kravata
plus estrada cirkus parada..
Ver(3)
Fjal per teste shkon n'fjalor
i mledh aida baraku po m'shtin
me vjedh bashk me grupet
limonada qe sjan ma ne tren
asgje sikur hana dilli jupiteri
n'ven e repera me tona shumica
makarona sene trege tona loja
osht e jona n'rep gramatika so
per mikrofona si abe skenderbe
qe ska pas telefona tash qa po
bahet aktuale qa po sillet fundi
krejt me seks o ka hidhet edhe
ne underground tash po knojn
per qika per cica per beth per
me ju shit muzika stili zhandri
orienc si vesa luma kush munohet
lodhet nuk o kjo e tuna si energjia
kur met pa bataria ama ama paja
paja nisja shko te shpija...
Refren:
O o qikat n'televizor
o o kengtare me zor zor
o o hajnat me kravata
plus estrada cirkus parada...
O o qikat n'televizor
o o kengtare me zor zor
o o hajnat me kravata
plus estrada cirkus parada..
O o qikat n'televizor
o o kengatare me zor zor
o o hajnat me kravata
plus estrada cirkus parada.
O o qikat n'televizor
o o kengtare me zor zor
o o hajnat me kravata
plus estrada cirkus parada...Më Shumë Këngë Nga Don Pizhi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet