Don Pizhi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  10
 • Emri i Vërtetë:
 • Fatmir Miftari
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Don Pizhi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Don Pizhi, i quajtur Fatmir Miftari u lind ne Prishtine ishte antar i ish grupit "Hija e jetes", por ne vitin 2007 Don Pizhi vazhdoi me solo karriere. Në vitin 2007, Don Pizhi publikon albumin "The Last Don", nga ku u shkeputen 2 videoklipe: "Kallxoma stilin ton" dhe "Po doni vota" në vitin 2009. Në Dhjetor 2008, Alberie Hadergjonaj merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "E Ndezim Pak", në bashkëpunim me Don Pizhi. Më datë 20 Gusht 200...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Hija E Jetes

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Real 1

Milot Hasangjekaj

Memli Krasniqi

Mc Qoppa

Big Wolf

Agon Amiga

Mr.Safet

F-Kay

Izi

Rrufeja


Tags: Don Pizhi, Donpizhi, Fatmir Miftari, Hija Jetes, Hija E Jetes, Don-P, Don P

Krijo Një Kartolinë