Më mbaj mend (për 1 muaj)

Donika Gashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Donika Gashi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Ish kengetare e njohur në vitet 90-të ka qenë shumë e angazhuar në muzikë, duke qenë pjesë e shumë projekteve artistike, ku prezantohej me këngë e performanca moderne. Donika nuk ishte këngëtare komerciale, nuk ishte nga ato që e kërkonte me domosdo vëmendjen. Këngëtarja me kalimin e viteve e la pas dore muzikën, por jo edhe poezinë, pasi shpesh shkruan dhe krijimet e saj i poston në rrjete sociale Ish këngëtarja e viteve të 90-ta, Donika Gashi, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

Me Mua Nuk Eshte Lehtë (2001)

★★★★★

Hite (1998)

★★★★★

Ndize Zemrën Time

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Donika Gashi

Komente 0