A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Donika Nuhiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  26
  • Vendlindja:
  • Preshevë 
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Donika Nuhiu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Donika Nuhiu është këngëtare shqipëtar nga Lugina e Preshevës. Donika është njëra ndër të parat këngëtare nga Presheva e cila bëri bujë në rajon, duke qenë emri më i njohur te të gjithë fëmijët shqiptarë. Këngët e saj si "Ti je dritë" e "Ejani këndojmë" kanë qenë këngët më të sukseshme të saj, të cilët kryesonin shumë top-lista. Suksesin e saj më të madhë e arriti në Maqedoni, duke qenë pjesë e emisioneve të ndryshme të organizuara për fëmijë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

X Factor Albania

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Erza Hoti

Ema Smajli

Elta Ademi

Anika Berisha

Lorina Dula

Vjosa Selmani

Blinera Muzhaku

Arbnora Rexhepi

Sala Jashari

Albana Berisha


Tags: Donika Nuhiu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018