Më mbaj mend (për 1 muaj)

Donis Lleshi

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Domgjon 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Donis Lleshi është një shkrimtar. Lindur ne fshatin Domgjon te rrethit Mirdite. 7 vite i mbaroj ne shkollen 9-vjecare te fshatit dhe 2 vite te tjera ne shkollen “28 Nentori”, Fushe-Milot. Ka mbaruar arsimin parauniversitar ne gjimnazin “A.Z.Cajupi”, Tirane. Vazhdon studimet ne “Fakultetin e Inxhinierise se Ndertimit, Arkitektures dhe Urbanistikes” per Inxhinieri Ndertimi....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Denis Toçilla

Besart Ramiz Tafaj

Zihni Ndërgjoni

Roelio Pane

Romario Xhaferri

Samed Hoxhaj

Hyqmet Hasko

Namik Jahaj

Kristi Bakiasi

Emrije Krosi

Tags: Donis Lleshi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet