Donis Lleshi
Donis Lleshi
Donis Lleshi
  • Vendlindja:
  • Domgjon
  • Jeton në
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Donis Lleshi është poet. Lindur ne fshatin Domgjon te rrethit Mirdite. 7 vite i mbaroj ne shkollen 9-vjecare te fshatit dhe 2 vite te tjera ne shkollen “28 Nentori”, Fushe-Milot. Ka mbaruar arsimin parauniversitar ne gjimnazin “A.Z.Cajupi”, Tirane. Vazhdon studimet ne “Fakultetin e Inxhinierise se Ndertimit, Arkitektures dhe Urbanistikes” per Inxhinieri Ndertimi.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Punuan Biografinë: Donis Donis  Komente 0