Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Doors është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. The Doors were an American rock band formed in 1965 in Los Angeles, with vocalist Jim Morrison, keyboardist Ray Manzarek, guitarist Robby Krieger, and drummer John Densmore. The band got its name, at Morrison's suggestion from the title of Aldous Huxley's book The Doors of Perception, which itself was a reference to a quote made by William Blake, "If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is, infinite." They w...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Europe

Beatles

Queen

Calling

Boney M

Nirvana

Lawson

O-Town

Us5

La Quinta Estacion


Tags: Doors, The Doors, Jim Morrison

Krijo Një Kartolinë