Dope (Us)

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Dope (Us) është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Dope is an American industrial metal band from Villa Park, Illinois, formed in 1997 in Chicago, Illinois. To date, the band has released five full-length studio albums. Their most recent, No Regrets, was released on March 10, 2009. The band was founded by song writer and lead singer Edsel Dope in 1997. As a child, Edsel and his brother, Simon Dope, were separated when their parents divorced. When the two were adults, they reunited and Simon jo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Nirvana

Scorpions

Linkin Park

Aerosmith

Jonas Brothers

Superchick

Green Day

Calling

Lady Antebellum

Backstreet Boys


Tags: Dope (Us)