Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Dorina Plaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Dorina Plaku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe klasike. Dorina Plaku është një artiste dhe këngëtare profesioniste. Ajo ka mbaruar studimet si këngëtare e muzikës klasike pranë Akademisë së Arteve dhe prej vitesh vazhdon të zgjerojë edhe eksperiencat e saj në fushën e muzikës bashkëkohore. Si këngëtare bashkëkohore ajo ka disa këngë të vetat të cilat i ka performuar në skenat e festivaleve kryesore në vend. Një pjesë e këngëve të saj janë edhe si performanca me video klip. Aktualisht është e angazhuar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Vikena Kamenica

Blerina Braka

Kristina Deda

Fatbardha Disho

Denisa Onjea

Drita Ukaj

Pajtesa Tessi

Kristina Marku

Orjola Xhemollari

Desjana Kamberaj


Tags: Dorina Plaku, Dorina Toçi, Dorina Toci

Dorina Plaku në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet